Norų sąrašas
Plaukai
Posted in

5 dalykai, kuriuos turi žinoti apie plaukų kaukes

Posted in

Plaukai – kiekvienos moters puošmena. Dėl jų damos stengiasi, kad tik augtų gražūs, vešlūs, kaip šilkiniai. Siekiant, kad jie būtų sveiki ir tikrai puoštų, svarbu naudoti plaukų kaukes, kurios plaukus maitina, puoselėja ir saugo. Ką apie šias priemones būtina žinoti?

Kasdien plaukai patiria išties nemažai: vasarą juos sausina saulės spinduliai, kenkia sūrus jūros vanduo maudynių metu, rudenį juos velia vėjas, o žiemą tenka susirūpinti dėl temperatūrų pokyčių. Turbūt nerasime moters, kuri nežinotų, jog tokiose situacijose plaukų kaukė tampa tikru išsigelbėjimu, padedančiu apsisaugoti nuo aplinkos poveikio.

Svarbu suprasti, kad kauke lepinti plaukus privaloma ištisus metus. Antraip neverta tikėtis stebuklo po vieno naudojimo. Plaukai už nuolatines pastangas jus tikrai apdovanos nuostabia išvaizda, traukiančia žvilgsnius. O rinktis tikrai yra iš ko – plaukų kaukių asortimentas labai platus, todėl rinktis reikia atsakingai.

plaukus stiprinanti kauke

Kaip išsirinkti plaukų kaukę?

Pasak plaukų priežiūros specialistų, renkantis plaukų kaukę būtina įvertinti, kokie yra jūsų plaukai: dažymo pažeisti, sausi, praradę žvilgesį? Vadovaudamiesi tuo išsirinksite ir tinkančią kaukę: atkuriančią plauko struktūrą, vitaminizuotą kaukę. Pažeistiems plaukams labai tinka maitinanti ir stiprinanti kaukė plaukams, o norinčioms ypatingo žvilgesio – tiesinanti milkshake kaukė.

Taip pat renkantis plaukų kaukę atsižvelkite į plaukų tipą ir jų būklę, produkto gamintoją, kilmės šalį. Ypač saugančioms savo plaukus tiks natūralios plaukų priežiūros priemonės, su ekologiškais ingredientais.

Jei plaukams labai pakenkta, rinkitės struktūrą atkuriančią kaukę. Tokioje situacijoje puikiai padės ir plaukus stiprinanti kaukė. Jei trūksta švelnumo, drėgmės, norisi daugiau blizgesio ir lengviau valdomų plaukų, ieškokite drėkinančios, vitaminizuotos kaukės.

milkshake kauke plaukams

Kaip dažnai naudoti plaukų kaukę?

Tikintis gero ir ilgai išliekančio kaukės poveikio svarbu, kad ji būtų naudojama reguliariai. Reguliarumą prisitaikyti teks pagal savo plaukų tipą ir poreikius – nuo karto per savaitę iki karto per mėnesį. Žinokite, kad plaukų kaukė tai ne kasdienė plaukų priežiūros priemonė, jos kasdien naudoti nereikėtų, nes taip plaukus tik apsunkinsite ir jie bus labai prigludę.

Kaukė – ant drėgnų plaukų

Prieš tepant plaukų kaukę svarbu švariai išplauti plaukus ir galvos odą. Tada rankšluosčiu šiek tiek nusausinkite plaukus. Netepkite kaukės ant varvančių plaukų. Ši priemonė ant plauko turi būti bent 5 minutes, o jei plaukai bus visai šlapi, tai didžioji dalis kaukės tiesiog nuvarvės su vandeniu.

Venkite tepti ant odos

Naudodamos plaukų kaukę stenkitės ją tepti per visą plauko ilgį. Ypač atidžiai pasirūpinkite plaukų galiukais, kad šie būtų kaip reikiant pamaitinti. Priemonę ant plaukų tolygiai paskirstyti bus lengviau su retomis šukomis, kurios prie drėgnų plaukų liesis saugiai, nepešdamos ir nepažeisdamos.

Nederėtų kauke ištepti galvos odos – tai ne odai skirta priemonė. Per arti odos pritepus šios priemonės plaukai po plovimo atrodys apsunkę ir lyg riebaluoti.

Kondicionierius po kaukės – ne visada

Kartais kyla klausimų, ar po plaukų kaukės naudojimo reikia dar naudoti kondicionierių. Čia svarbu žinoti, kad kaukė – giliai įsigerianti priemonė, kuri vidun į plauką patenka per šampūnu atvertus žvynelius. Kondicionierius yra ta priemonė, kuri plauko žvynelius „uždaro“. Taigi dažniausiai kondicionierių būtina naudoti nuskalavus kaukę, kad plaukui suteikta drėgmė ar maitinimas išliktų ilgiau. Tačiau visada skaitykite produkto etiketę – yra kaukių, po kurių kondicionierius yra nebūtinas.

Nepamirškite, kad plaukai kenčia kasdien įvairiausią aplinkos poveikį: karštį, saulę, šaltį, vasaromis – druskingą jūros vandenį, žiemą – baseino chlorą. Prasidėjus rudeniui pakenkti gali temperatūrų pokytis, kai iš šalto lauko užeinama į prišildytas patalpas. O dirbančių sėdimą darbą plaukai trinasi ne tik į rūbus, bet ir į kėdės atlošą – tai tiesiausias kelias į plaukų trūkinėjimą, skilinėjimą, o galiausiai – į kirpyklą. Todėl kaukė yra būtina plaukų priežiūros rutinos dalis.

Join the conversation

KREPŠELIS 0